»  FUSUMA
»  LAMPY
»  MEBLE
»  NOŻE
»  OGRÓD
»  PARAWANY
»  POŚCIEL
»  ROLETY
»  UPOMINKI
FUTONY/ MATERACE
ZAPRASZAMY DO NASZEGO NOWEGO SKLEPU Z FUTONAMI:

www.duchjaponii-futony.pl


Wszystkie materace podlegają sprzedaży indywidualnej. wykonujemy je każdorazowo pod indywidualne zamówienie Klienta- kupując futon kupujecie Państwo usługę wyprodukowania materaca.

Futon to ekologiczny materac do spania wypełniony warstwami zgrzeblonej surowej bawełny i obszyty wytrzymałym materiałem płóciennym również ze 100% bawełny. Pierwowzorem materaca Futon jest tradycyjny japoński materac wynaleziony ponad 400 lat temu. W języku japońskim słowo FUTON oznacza po prostu "posłanie".

Głównym atutem futonu są wyjątkowo komfortowe warunki snu. Futon oferuje stabilne i wygodne podparcie dla naszego kręgosłupa i pleców. Naturalny splot wypełnienia bawełnianego zapewnia materacowi nieodzowną sprężystość. Poprzez dodanie środkowej warstwy pianki, lateksu lub płyty z włókien kokosu uzyskuje się różne stopnie sprężystości i podparcia od miękkiego to twardego. W przeciwieństwie do materaca z materiałów syntetycznych Futon wspomaga utrzymanie równomiernej temperatury naszego ciała podczas snu. Naturalna bawełna wewnątrz materaca "oddycha" czyli pozwala na cyrkulację powietrza. Ponadto materac, który składa się tylko i wyłącznie ze 100% bawełny pozwoli na komfort snu tym z Państwa, którzy cierpią na alergie wywołane kontaktem z syntetycznymi materiałami. Futon jest optymalnym materacem dla konesera snu na miarę XXI wieku: ergonomiczny, ekologiczny oraz przyjazny dla otoczenia i zdrowia.

ZASADY DBANIA O FUTON futon wymaga właściwej pielęgnacji jak każdy inny materac: wietrzenie pomieszczenia sucha i wentylowana powierzchnia na której leży futon nie powinien leżeć bezpośrednio na podłodze (może być to wykładzina, dywan, tatami, ruszt łóżka) futon powinien być zdystansowany od ścian, by wykluczyć osiadanie tam pary wodnej/ wilgoci. futon powinien być wietrzony, odwracany futon nie może być zalany wodą lub inną cieczą niestosowanie się do tych zaleceń może spowodować nieodwracalne skutki //zapleśnienia

Podkategorie:
Futon 80 zima/lato - futon materac japoński
Futon 80 zima/lato
Futon 85  -
Futon 85
Futon kokos  -
Futon kokos
Futon latex -
Futon latex
Futon Latex Kokos 1000 -
Futon Latex Kokos 1000
Futon standard -
Futon standard
Materac VISCO